Polícia o Mišunovi mlčí a politická korektnosť neexistuje

Autor: Sergej Danilov | 26.9.2011 o 23:08 | (upravené 28.9.2011 o 8:58) Karma článku: 7,77 | Prečítané:  2543x

Zdanlivo jednoduchý prípad mestského policajta Mariána Mišuna pôsobiaceho v Trnave, ktorý na mítingoch Rómov označuje za cigánskych asociálnych parazitov a exotických partnerov Sloveniek dokázal prirovnať k opiciam, sa naťahuje. Trestné oznámenie za jeho prejav na manifestácii neonacistov v Novom Bydžove (ČR) bolo pritom podané v marci.

Podal ho český aktivista Miroslav Kováč, ktorého Mišun v reakcii nazval pseudohumanistom čo sa chce zviditeľniť. Mišun zároveň odmieta, že je rasista a že hanobil Rómov či šíril rasistickú propagandu.

Kováč nedávno vo facebook skupine "Som proti tomu, aby člen Kotlebovej strany pracoval v mestskej polícii" postol Mišunov prejav z Nového Bydžova s týmto komentárom: "Prejav človeka, ktorý by mal hájiť zákon ! Je evidentné, že tento človek trpí predsudkom a nemá čo robiť v službách, kde jednoznačne može dôjsť ku zneužitiu pravomocí úradnej osoby pri výkone jeho povolania !!!"

O tom, že radnica a mestská polícia si Mišuna bránia už písalo viacero médií , o ďalších súvislostiach (konkrétne, že polícia v trenčianskom kraji si vyžiadala na posúdenie Mišunovho prejavu znalca, hoci znalec nemá mandát nato, aby vyriekol ortieľ nad stíhaným) som tiež nedávno písal na blogu...

Slovenské orgány dostali od českých kolegov spolu s trestným oznámením aj presný prepis Mišunovho prejavu, kde štval proti Rómom. Od konca jari doteraz však zrejme neboli schopní vecou výraznejšie pohnúť. Keď som sa tento týždeň hovorcu polície v trenčianskom kraji opýtal na posun, dostal som takúto odpoveď: "Daný prípad je v štádiu šetrenia. Zatiaľ nebola obvinená žiadna osoba."

Keď som sa pýtal, že aký posun nastal odkedy prizvali znalca, hoci podľa právnikov znalec nie je nato, aby usvedčil alebo neusvedčil trestne stíhanú osobu namiesto policajtov, Kudlička napísal, ženad danou vecou dozoruje príslušný prokurátor a že do skončenia vyšetrovania podrobnejšie informácie nebudú policajti z trenčianskeho regiónu poskytovať.

 

Politická korektnosť na Slovensku neexistuje

Myslíte si, že sa Mišunovi niečo stane? Podľa tých, čo dookola vyhlasujú, že na Slovensku sa nesmie hovoriť "pravda" by už Mišun mal dávno byť vyhodený z mestskej polície, prípadne sedieť v base. Deje sa tak?

Dovolím si ilustrovať na tomto prípade, že politická korektnosť na Slovensku neexistuje. Štát je u nás maximálne demokratický pokiaľ ide o slobodu prejavu extrémistov, ba čo viac, my si našich fašistov chránime. Takže nie tí, ktorých urážajú a vyvolávajú voči nim nenávisť sú "tí chránení", ale oni sami sa tešia ochrane nielen na svojich akciách, ale aj tých inštitúcií, ktoré vykladajú zákon.

Ak by to bolo inak, Mišun by nebol chránený rovnako ako to on tvrdí o "cigánskych parazitoch". Pretože manifestácie skupín a strán , ktoré podporuje, a na ktoré slobodne a beztrestne podobne ako Kotleba chodí prezentovať ideológiu nenávisti stoja predsa štát nemálo peňazí za manévre. Čo iné to je ak nie ochrana slobody prejavu na úkor tej urputne rozpínavej politickej korektnosti?

A po druhé, ak by politická korektnosť na Slovensku neexistovala, polícii by nemohlo uzavretie tohto prípadu trvať mesiace. A rovnako tak súdy v kauze Kotlebovej kampane na župana z roku 2009 by zas nemohli tak rýchlo, bez akýchkoľvek pochybností rozhodnúť v jeho prospech.

Stačí si prečítať tieto dva rozsudky, ktoré napovedia, ako uvažujú "politicki korektní" sudcovia, teda jedna zo zložiek moci, ktorá v tomto štáte údajne tak strašne po "národovcoch" ide a prenasleduje ich...

Okresny sud M.K

 

Okresný súd nevidel dôvod Kotlebu riešiť, nakoľko pochyboval, či sa dá autorstvo predvolebných sloganov prisúdiť vodcovi pospolitých, hoci ten sa vo výpovedi k svojej kampani sám prihlásil. Teda, to je ale nehorázna politická korektnosť v praxi.

Následne sa okresný prokurátor v BB odvolal a v tomto bode uspel. Celkovo však pre zmenu jeho úsilie stopol banskobystrický krajský súd. Ten tú krehučkú, extrémistom toľko upieranú slobodu prejavu, (zrejme na protest proti extrémne prebujnelej politickej korektnosti) dožičil a bolo vymaľované.

Krajsky sud o M.K

Kauza Kotlebu by vďaka politicky korektnému (ako inak) podnetu úradu splnomocnenca pre rómske komunity (sťaby poslednej inštancie politickej korektnosti na Slovensku) mala smerovať na Najvyšší súd, keďže ministerka spravodlivosti sa s dovolaním "pollákovcov" stotožnila, a o celej kauze tak rozhodne jeho príslušný senát.

Tipnem si už teraz, že v tejto neskutočnej atmosfére neslobody pre extrémistov, niekde v Banskej Bystrici, buchne aspoň jedna zátka od šumivého...

Berte to pokojne ako self-promo, obom rozsudkom  sa venujem v článku, ktorý nedávno vyšiel v rámci publikácie Nadácie otvorenej spoločnosti "Tí praví".

Aj ostatné prípady, ktoré som rozobral pred účastníkmi konferencie Open Society Camp z decembra 2010 ( prítomní boli aj policajti) a dostali sa do zborníka len potvrdzujú moju tézu, že politická korektnosť na Slovensku neexistuje a sloboda prejavu (u extrémistov) štátnymi orgánmi nie je potláčaná ani omylom.

Naopak, chránení sú oni sami.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý ústavný sudca Trimaj: Pri obštrukciách môže Kiska podať žalobu pre nečinnosť Danka

Všetko nasvedčuje tomu, že pri voľbe sudcov sa bude kalkulovať, hovorí.


Už ste čítali?