Kandidát na primátora v Nitre: Politológ z banky? skutočne?

Autor: Sergej Danilov | 8.10.2010 o 0:25 | (upravené 8.10.2010 o 0:30) Karma článku: 9,03 | Prečítané:  2412x

Sledujem si pár dní dozadu Televízne Noviny na Markíze. Zrazu som zbystril pozornosť pri príspevku "11 mužov a jedna žena" pri mene jedného z kandidátov na primátora mesta pod Zoborom. Vraj politológ pracujúci v banke. A čo ďalej? Nič.

V reportáži dostali priestor štyria z dvanástich kandidátov. Jedným z nich bol Róbert Švec - predstavený len ako politológ pracujúci v banke.

Švec je pritom známejší ako predseda ultranacionalistického a panslavistického združenia Slovenské Hnutie Obrody (SHO), sympatizant Slovenského vojnového štátu kolaborujúceho s nacistami. Tento uhľadený mladý muž rok čo rok usporadúva slávnostné akcie na oslavu prezidenta Tisa, za ktorého prezidentovania židov predávali za marky do koncentrákov.

V roku 2007 sa členovia SHO zúčastnili na neonacistiskej demonštrácii v Srbsku, kde ich zadržala tamojšia polícia. Denníku Plus 1 deň tvrdili, že oni išli demonštrovať za nezávislosť Kosova.

Web SHO linkuje najznámejšie antisemitské weby, ktoré chronicky šíria nenávisť voči iným kultúram či národom, paušalizovaním generujú nenávisť voči rómskemu etniku či publikujú rôzne konšpiračné teórie.

Švec si užil svojich pár minút v lukratívnom televíznom čase na Markíze. Stihol povedať, že chce prilákať do mesta viac turistov, ale najskôr vyriešiť bezpečnosť na Mostnej ulici.  Nuž áno v roku 2007 si pamätáme viacerí ako v Nitre neonacisti útočili na Staré Divadlo či v Starej Pekárni a občania proti nim spisovali petíciu. Donedávna v Nitre Národný Odpor pravidelne organizoval pochody akože proti drogám či homosexuálom. Aj keď Švec nepatril k ich organizátorom, pri svetonázoroch, na ktoré cez iné weby odkazuje web SHO ideovo nemajú k sebe ďaleko, hoci intelektuálne sú inde.

Primátor Dvonč, ktorého v zápase o druhé volebné obdobie podporuje okrem SMER-u aj KDH si so Švecom aspoň donedávna veľmi dobre rozumel.

Na záver, pozdravujem pána bankára, politológa, šéfa SHO a blogera na Sme.sk. Ak pani redaktorka  náhodou len pozabudla na komplexnejší profil kandidáta, tak hádam kolega bloger ocení toto "dopredstavenie".

To prečo Švec v reportáži svoje zázemie, ktoré inak netají nespomenul, neviem. Prečo to nespomenula redaktorka žijúca zrejme v Nitre, tomu však celkom nerozumiem.

Každopádne médiá by mali o extrémistoch, o ultranacionalistoch , ale aj pozadí akéhokoľvek politika informovať vždy v kontexte. Politológ z banky naozaj nie je to jediné, čo práve najlepšie vystihuje kandidáta Šveca.

PS: pozdravujem kandidátku na starostku Petržalky, pani Sýkorovú. Mamičku alebo priateľku vodcu Slovenskej pospolitosti?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý ústavný sudca Trimaj: Pri obštrukciách môže Kiska podať žalobu pre nečinnosť Danka

Všetko nasvedčuje tomu, že pri voľbe sudcov sa bude kalkulovať, hovorí.


Už ste čítali?