Budú ultras Slovana v nedeľu opäť gratulovať kamarátovi Adolfovi?

Autor: Sergej Danilov | 17.4.2008 o 1:41 | Karma článku: 11,14 | Prečítané:  12456x

V nedeľu má výročie narodenín hnusný netvor (rovnako hnusný ako Stalin), čo chodil po tejto planéte. V nedeľu sa za bratislavským Starým mostom koná prestížne derby Artmedia - Slovan...

Toho pana vpravo sa vlanajsi Toho pana vpravo sa vlanajsi "happening" v hladisku seneckeho stadiona samozrejme ani trochu netykal. Co bude tento rok?wikipedia

AKTUALIZOVANÉ 21.4.2008 - Na štadióne Artmedie slovanisti repete s Alles gute Adi nezopakovali, čo treba hodnotiť pozitívne. Svoj sľub, že namiesto húkania, budú hráčom tlieskať však držali len v prvom polčase. Po faule Gúedého tesne pod kotlom sa neudržali a spustili rasistické "Hu-Hu-Hu." Na tému zápasu sa chystám onedlho priniesť samostatný článok.

 

 

 

 

Stačí si spomenúť na 20. apríla 2007. ŠK Slovan Bratislava hral v ten deň v Senci. Tiež na Hitlerove narodeniny. A gratulovalo sa....

adi2.jpg

...Časť Ultras Slovana sa v zápase prezentovala transparentom s fúzatým smajlíkom napodobňujúcim Hitlera a textom Alles gute Adi.  Skandovalo sa aj "racist, fascist, hooligans."

adi3.jpg 

Polícii fanúšikovia zdôvodnili svojský transparent tým, že gratulovali kamarátovi Adolfovi, ktorý mal v ten deň narodeniny. A ako to dopadlo? Dotyčný policajt im zdá sa uveril, čo vyplývalo z jeho uznesenia o celej záležitosti.

adi0.jpg

Zopakuje sa táto hanba aj 20.4.2008?

Bude aj húkanie na Gúedého?

Časť fanúšikov belasých (netýka sa to samozrejme len fanúšikov Slovana)  má vo zvyku rasisticky urážať futbalistov čiernej pleti (čo sa žiaľ deje na väčšine "Corgoň ligových" štadiónov). Práve hráča Artmedie Karima Gúedého, ktorý nastúpi aj v nedeľu urážala početná skupina slovanistov na zápase v Petržalke v auguste 2007 a potom aj v odvete na Tehelnom poli v novembri 2007.

V jarnej časti aktuálnej sezóny, 21. marca, na Tehelnom poli si zlý pocit z ponižovania opičími pokrikmi odniesol Senegalčan v drese Spartaka Trnava Babacar Niang. Slovan sa za tieto prejavy ospravedlnil. Oficiálne združenie fanúšikov Slovana (ak chcete fanklub) Belasá šlachta sa od nich dištancovalo.

Najskôr sa ich však vedenie fanklubu snažilo relativizovať prirovnaním k bučaniu na futbalistu Arsenalu Londýn Gallasa . Porovnávať pokriky na Nianga s bučaním na Gallasa ako to v prvom vyhlásení urobil fanklub belasých neobstojí. Opičie húkanie a bučanie je rozdiel aj podľa dvoch anglických "futbalových" mimovládok FURD a Kick it out.

Treba povedať, že týždeň po zápase s Trnavou, kde časť fanúšikov urážala Nianga hral Slovan doma s FK ZŤS Dubnica a opičie pokriky na adresu Senegelčana Seyeho neboli. Osobne to veľmi oceňujem.

Verím, že Slovan aj jeho fanklub ukážu v Petržalke svoju vyspelosť a nedovolia svojím členom či nečlenom urážať Gúedého ani gratulovať Hitlerovi.

Neodpustím si poznámku. Viacerí čitatelia tohto blogu obhajujú húkanie na černochov ako na opice tým, že cieľom je znervózniť súperovho hráča. Podľa nich za tým nie je rasizmus. Ak je to tak, prečo ani na jedného hráča z majstrovskej Žiliny (proti ktorej Slovan tento pondelok odohral veľmi dobrý zápas) nebolo počuť hu-hu-hu?

Gúedé  cez tento blog minulý týždeň vyhlásil, že cudzinci v našej lige necítia podporu a rasizmus je takmer na každom štadióne (naposledy v Žiline), kde hral.  ,,Nie je fér a športové, keď na mňa húkajú akoby som bol opica. Nie je to dobrý pocit," povedal Karim a požiadal o podporu. 

Verím, že ani vlastný klub - Artmedia Petržalka - Gúedého nenechá "v štichu". Adresne a dôrazne môže proti prípadným prejavom na jeho adresu vystúpiť hlásateľ stretnutia. X-tý krát na tomto blogu opakujem, že právomoc zasiahuť má aj rozhodca. V tejto sezóne ju doteraz nepoužil žiadny z nich, hoci mal

SFZ však otvorene hovorí o pokutách pre kluby, ktoré majú rasistických fanúšikov.

Verím, že stále je viac tých fanúšikov, ktorým záleží na fair play, svojom klube a nie na ponižovaní Karima, Babacara a ostatných cudzincov v lige. Previnili sa vari tým, že majú inú farbu pleti? 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočner mal viac advokátov, ktorí sa k nemu nehlásili

Šabík ku kauze motákov vypovedal len nedávno.

Dobré ráno

Dobré ráno: Čo sa vám stane, keď sa kamarátite s Kočnerom

Bývalý generálny prokurátor čelí ešte aj disciplinárnemu konaniu.

Fico si na rehabilitáciu vybral kaštieľ s nejasným pozadím

Bývalý premiér po dlhom čase naznačil, kde v súčasnosti býva.


Už ste čítali?